...
Produkty wysyłamy do 24 godzin od złożenia zamówienia!
Strona główna » Sztuczne rośliny » Drzewko Bonsai

Udogodnienia

14 dni na zwrot produktu
Możliwość zakupu na raty
Wysyłka do 3 dni roboczych
Wygodne i proste płatności

Drzewko bonsai

Bonsai to miniaturowe drzewko. Sztuka bonsai wywodzi się z Japonii, w której udało się w taki sposób pielęgnować roślinę, by wyglądała jak miniaturowe drzewo. Nazwa bonsai pochodzi z połączenia dwóch słów — bon, oznaczającego płaską tacę, oraz sai, czyli rośliny. Drzewko bonsai w rzeczywistości oznacza karłowatą roślinę w płaskiej, charakterystycznej donicy. Bonsai wyróżnia się formą, która przypomina wyglądem stare, dorodne i dostojne drzewo, które zostało pomniejszone. Niewielka wysokość rośliny pozwala na aranżację bonsai we wnętrzach.

Pielęgnacja i narzędzia do formowania bonsai

Żywe, naturalne drzewka bonsai to wymagające rośliny. Z ich odpowiednią pielęgnacją poradzą sobie bardziej zaawansowani entuzjaści roślin. Z pewnością nie jest to roślina odpowiednia dla początkujących, uprawa jej wymaga wiedzy i doświadczenia. Oprócz zapewnienia odpowiednich warunków dla konkretnej odmiany rośliny oraz skrupulatnej pielęgnacji, regularnym podlewaniu i nawożeniu należy pamiętać o formowaniu bonsai. Należy ją odpowiednio przycinać za pomocą sekatora. Sztuka przycinania i formowania drzewka bonsai jest bardzo zaawansowana. Niewiele osób ma profesjonalną wiedzę i potrafi odpowiednio zadbać o to wymagające drzewko.

Drzewa bonsai dla początkujących — rodzaje

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by bonsai znalazł swoje miejsce we wnętrzu o niekorzystnych warunkach do uprawy albo w domu laika, który chce rozpocząć swoją przygodę z bonsai. Dodatkowo często na przeszkodzie staje wysoka cena naturalnych, pięknych bonsai. Z pomocą przychodzą sztuczne odpowiedniki naturalnych roślin. Sztuczne drzewko bonsai wysokiej jakości jest świetnym wyborem!

Sztuczne drzewka bonsai wyglądają jak prawdziwe! Posiadają idealną w swojej karłowatości i nieperfekcyjności formę. Ich pień powykręcany pień i gałęzie pokryte są korą o fakturze i kolorystyce do złudzenia przypominającą tę prawdziwą. Sztuczne drzewka bonsai dokładnie tak, jak te naturalne występują w wielu gatunkach.

Sztuczne dekoracje z drzewkiem bonsai do wnętrz, domu i ogrodu

Jednym z najbardziej popularnych gatunków bonsai do domu jest bonsai fikus — ficus ginseng. Posiada on gruby pień i błyszczące liście w ciemnozielonym kolorze. Z pewnością będzie on niezwykłą ozdobą wnętrza.

Ważnym elementem stylizacji bonsai jest donica. Występuje ona w charakterystycznej formie płaskie donicy — tacy. Designerskie donice dodają klasy i stylu pięknym drzewkom bonsai.

Oprócz liściastych gatunków drzewek bonsai dostępne są drzewka bonsai iglaste, które świetnie sprawdzą się jako dekoracja zewnętrzna, czyli jako niwaki — japońskie określenie roślin ogrodowych. Do tych odmian należą bonsai z rodziny sosny i jałowca.

Drzewko bonsai — sztuka i codzienność

Nasz sklep internetowy oferuje szeroki wybór sztucznych kwiatów i roślin, w tym drzewek bonsai do aranżacji Twojego wnętrza. Ten gatunek roślin z pewnością podkreśli charakter i styl Twojego domu i ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Oferujemy produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach, które pięknie udekorują Twoje wnętrze. Zapewniamy profesjonalną obsługę oraz szybką wysyłkę.

Artykuły blogowe

Poznaj FLOSI.pl

Szeroki wybór dekoracji i akcesoriów
Darmowa dostawa dla zakupów od 400 zł
Bezpieczne transakcje przez Tpay i przelewy24
Doświadczona obsługa klienta

Zapisz się do newslettera

Bądź informowany o naszych najnowszych promocjach i nowościach na bieżąco!
Dostawy:
logo inpost
Obsługiwane płatności:
©2023 https://www.flosi.pl/ Wszelkie prawa zastrzeżone.
Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.