Produkty wysyłamy do 24 godzin od złożenia zamówienia!
Strona główna » Sztuczne rośliny » Sztuczne drzewka

Udogodnienia

14 dni na zwrot produktu
Możliwość zakupu na raty
Wysyłka do 3 dni roboczych
Wygodne i proste płatności

Sztuczne drzewka ozdobne do Twojego biura i domu

Sztuczne drzewka ozdobne są świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie do zaaranżowania jest spora przestrzeń, a warunki do utrzymania naturalnych roślin są niesprzyjające. Głównie sprowadza się to do braku naturalnego światła słonecznego. Taka sytuacja często wydarza się w dużych przestrzeniach w biurach lub przestronnych holach hotelowych. W pomieszczeniach oświetlonych jedynie sztucznym światłem trudno utrzymać żywe rośliny, szczególnie dużych gabarytów, w dobrej kondycji. Tutaj przychodzą nam z pomocą sztuczne drzewka ozdobne w donicy.

Drzewka we wnętrzu, czyli aranżacja

Przestronne wnętrza dają większą możliwość aranżacji i zagrania pełniejszą kubaturą. Wprowadzenie do projektowanego wnętrza drzewa nada miejscu wyjątkowego klimatu. Drzewko nie tylko dopełnia aranżację, a staje się jednym z ważniejszych elementów kompozycyjnych. Wnętrze może uzupełnić jedno majestatyczne, monumentalne drzewko lub wiele mniejszych roślin w doniczkach, co prowadzi do stworzenia wewnętrznego ogrodu. Zależy to od danego wnętrza, od jego kompozycji. Należy odpowiednio wyeksponować drzewo, by prawidłowo odegrało swoją rolę i było nadzwyczajną dekoracją pomieszczenia.

Produkty do biura, salonu i domu

Zazwyczaj przestrzeniami, które planujemy jako najbardziej stylowe i cieszące oko, są miejsca, w których spędza się najwięcej czasu i które będą odwiedzane przez gości prywatnych lub biznesowych. Z tego względu szczególnie zwraca się uwagę na design i klimat tych wnętrz. Precyzyjny dobór mebli, oświetlenia, dekoracji i roślinności jest kluczowy.

Sztuczna roślina w doniczce

Aktualnie oferty producentów i hurtowni sztucznej roślinności są niezmiernie szerokie. Do wyboru są wszelkie gatunki roślin, od małych sukulentów przez sztuczne bluszcze aż po duże drzewa. Sztuczne drzewka obecnie produkowane są w świetnej jakości i do złudzenia przypominają naturalne rośliny. Za tak rzeczywiste odzwierciedlenie naturalnych drzew odpowiadają oczywiście jakość i precyzja wykonanych detali. Dotyczy to zarówno liści, ich kształtu, zagęszczenia, rozmaitego kolorytu i struktury powierzchni, jak pnia, jego kory i kolorytu. Wszystkie te aspekty składają się na stworzenie wiernej interpretacji naturalnego drzewa.

Drzewko owocowe czy drzewko oliwne

Poprzez wybór danego rodzaju czy gatunku drzewa można uzyskać planowany efekt wizualny. Wybór zależy od klimatu danego pomieszczenia. Dekoracje pomieszczenia nadają konkretny charakter wnętrzu. To samo dotyczy wyboru roślin. Drzewa mogą podkreślić klasyczny, poważny styl wnętrza lub nadać mu trochę tropikalnego klimatu.

Sztuczne drzewka cytrynowe

Najczęściej wybieranymi sztucznymi drzewami owocowymi są drzewa cytrusowe, na przykład cytrynowe, pomarańczowe lub mango. Dodają one ciepłego, wakacyjnego nastroju, co korzystnie wpływa na samopoczucie użytkowników danej przestrzeni.

Bambus w doniczce

Innymi tropikalnymi drzewami są bananowce, bambusy i palmy. W sztucznej wersji są przedstawione jako rośliny liściaste bez kwiatów i owoców.

Drzewka bonsai

Naturalne drzewka bonsai wymagają skrupulatnej pielęgnacji. Oprócz standardowego dbania o roślinę należy odpowiednio przycinać drzewko. Od zabiegu przycinania zależy, czy bonsai będzie prezentował się prawidłowo. Z pomocą przychodzi sztuczne drzewko bonsai. Wygląda bardzo naturalnie, a nie wymaga obszernej pielęgnacji, co pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz zasobów pieniężnych.

Sztuczna choinka w doniczce

W domowych przestrzeniach jednym z najczęściej pojawiających się sztucznych roślin jest choinka w okresie świątecznym. Takie drzewko będzie służyło danej rodzinie przez lata, będąc na nowo składane i rozkładane. Z tego względu warto zadbać o wybór drzewka wysokiej jakości oraz o odpowiednie przechowywanie. Dla bardziej naturalnego wyglądu warto umieścić pień choinki w doniczce, a nie na stojaku. Mała sztuczna choinka świetnie sprawdzi się jako dodatek w przestrzeniach pracy oraz w niewielkim salonie.

Sztuczne rośliny w doniczkach

Sztuczne rośliny doniczkowe są idealne do dekoracji zacienionych przestrzeni. Wybór często pada na sztuczne kwiaty, takie jak storczyki, strelicje czy alstromerie. Natomiast w przypadku roślin bezkwiatowych wśród najchętniej wybieranych roślin jest fikus.

Drzewka na taras

Kolejnym rodzajem sztucznego drzewa, które można wykorzystać w aranżacji, jest drzewa na taras. W tym przypadku szczególnie istotna jest jakoś wykonania i materiał, z których wyprodukowane zostało drzewko. Roślina na tarasie podlega bezpośrednio różnym zewnętrznym warunkom atmosferycznym. Z tego względu wymaga większej pielęgnacji niż sztuczne rośliny wewnątrz budynku. Należy wybrać roślinę z materiałów odpornych na działanie promieniowania UV lub regularnie pokrywać ją środkiem ochronnym. Dzięki temu roślina zachowa swój oryginalny koloryt i nie pojawią się odbarwienia. Drzewko musi również zostać odpowiednio obciążone, by nie zostało przewrócone lub wręcz porwane przez porywisty wiatr.

Sztuczne drzewka w doniczce, czyli dlaczego warto

Sztuczne rośliny i drzewka sprawdzą się wszędzie tam, gdzie utrzymanie naturalnych roślin jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Sztuczne drzewka nie wymagają tak czasochłonnej pielęgnacji. Nie trzeba sprawdzać stanu liści, łodyg, pnia ani gleby. Pozwala to na zaoszczędzenie zasobów czasu, energii oraz dodatkowych kosztów utrzymania. Sztuczne rośliny wymagają jedynie tak, jak pozostałe dekoracje wnętrza, utrzymania porządku. Należy regularnie dbać o ich czystość, by mogły zachwycać swoim wyglądem. Dzięki temu można cieszyć się zaaranżowanym wewnętrznym ogrodem przez długie lata.

Artykuły blogowe

Poznaj FLOSI.pl

Szeroki wybór dekoracji i akcesoriów
Darmowa dostawa dla zakupów od 400 zł
Bezpieczne transakcje przez Tpay i przelewy24
Doświadczona obsługa klienta

Zapisz się do newslettera

Bądź informowany o naszych najnowszych promocjach i nowościach na bieżąco!
Dostawy:
logo inpost
Obsługiwane płatności:
©2023 https://www.flosi.pl/ Wszelkie prawa zastrzeżone.