Produkty wysyłamy do 24 godzin od złożenia zamówienia!
Strona główna » Sztuczne rośliny » Sztuczny bluszcz

Udogodnienia

14 dni na zwrot produktu
Możliwość zakupu na raty
Wysyłka do 3 dni roboczych
Wygodne i proste płatności

Sztuczny bluszcz na ścianę, girlandy, kwiaty i pnącza

Rośliny zastosowane w aranżacjach dodają wnętrzom przyjemnego klimatu. Wprowadzają do wnętrza przyjazny klimat i pozytywnie oddziałują na samopoczucie użytkowników. Dodanie do aranżacji roślinności to świetny pomysł! Warto zatem przy projektowaniu pomieszczeń posługiwać się roślinnością, która może przyjmować różnorakie formy. Mamy do dyspozycji ogrom opcji. Mogą to być standardowe stojące w donicach rośliny, zwisające spod sufitu bluszcze i pnącza, podwieszone girlandy, zielone ściany, trawy, kompozycje w szkle, bukiety z kwiatów.

Zielone liście, roślinne dekoracje i akcesoria

Zieleń we wnętrzu nie musi od razu oznaczać dżungli. Można zaproponować roślinne dodatki w minimalistycznej formie. Las w szkle jest aktualnie bardzo popularną formą zieleni. Jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. W tego typu kompozycjach stosuje się często sukulenty, które nie potrzebują częstego nawadniania. Z tego względu taka dekoracja jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie pamiętają o regularnej pielęgnacji kwiatów. W zastosowanym szkle, czy to będzie dzban, słoik czy inne naczynie wytwarza się zamknięty mikroklimat, który pozwala roślinom na przetrwanie. W naczyniu występuje wysokie nasycenie wilgotności powietrza i dlatego nie ma potrzeby częstego nawadniania podłoża.

Ciekawym aranżacyjnie rozwiązaniem jest zastosowanie ususzonych; naturalnych traw. W oryginalnym naczyniu, interesującym formą wazonie trawy i gałązki jako elementy bukietów prezentują się bardzo efektownie. Nawet proste zabiegi projektowe, jak dodanie nastrojowego oświetlenia czy zastosowanie designerskiego elementu towarzyszącego roślinom, umożliwiają nadanie przestrzeni oryginalnego wyrazu.

Sztuczny bluszcz w zamian naturalnych roślin

W przypadku pomieszczeń o trudnych warunkach do utrzymania naturalnej roślinności dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie sztucznych odpowiedników. Trudność w utrzymaniu żywych roślin może wynikać przede wszystkim z braku światła dziennego w pomieszczeniu. Utrudnienie może stanowić również lokalizacja roślin w przestrzeni związana z efektem, jaki dana aranżacja roślin miała wywołać. Do takich lokalizacji należą trudnodostępne miejsca, na przykład pod sufitem pomieszczenia o dużej wysokości. W takim przypadku polecamy wybór girland ze sztucznego bluszczu. Aktualnie sztuczna roślinność potrafi być tak dobrze dobrana, że może być nie do odróżnienia od naturalnych roślin. Można uzyskać ten sam efekt wizualny bez potrzeby tak intensywnej pielęgnacji i dbania o żywe rośliny.

Sztuczne rośliny zwisające jako dekoracja

Sztuczna roślinność zwisająca świetnie sprawdzi się jako dekoracja z motywem roślinnym. Elementy roślinne mogą zostać podwieszone do sufitu czy na ścianach w różnych systemach. Podwieszone mogą zostać korytka, koszyki czy doniczki na roślinność. W takim przypadku roślinność do złudzenia może przypominać żywe rośliny. Natomiast sztuczne rośliny nie potrzebują do przetrwania gleby i gruntu, więc girlandy czy pnącza można mocować bezpośrednio do szyn, linek lub innych podkonstrukcji przymocowanych do stropu. Za pośrednictwem bluszczu, pnączy i girland z kwiatami można stworzyć trójwymiarowy sufit podwieszany. Przy ciekawym ułożeniu oraz podświetleniu taki zielony sufit może sprawiać nieziemskie wrażenie.

Sztuczny bluszcz wiszący i jego rodzaje

Aktualnie producenci oferują ogromną ilość różnych rodzajów sztucznych roślin. W zależności od jakości wykonania oraz poziomu podobieństwa do naturalnych roślin będzie zależała ich cena. Ze względu na bardzo częste wykorzystanie w projektach wnętrz roślin zwisających skupmy się na sztucznym bluszczu. Do wyboru są sztuczne bluszcze o różnej ilości rozgałęzień, różnej długości pędów oraz przede wszystkim różnym rodzaju liści. Liście zazwyczaj starają się odwzorować te istniejące w naturze. Do wyboru są bluszcze o liściach różnej wielkości, różnym kształcie, różnym kolorycie, a nawet różnym wykończeniu powierzchni. Gama kolorystyczna liści jest bardzo rozbudowana i dzięki temu można dobrać taki odcień roślinności, który najbardziej odpowiada charakterowi wnętrza. Kolorystyka sztucznej roślinności występuje od bardzo jasnej zieleni aż po prawie czarną zieleń. Występuje również jesienna kolorystyka w różnych odcieniach pomarańczy, brązów oraz czerwieni.

Sztuczny bluszcz na balkon

Balkony czy tarasy przy współczesnych mieszkaniach są namiastką własnego miniaturowego ogrodu. Warto zaaranżować balkon tak, żeby czas spędzony na nim był jak najbardziej komfortowy. Niestety utrzymanie w perfekcyjnym stanie zielonej, żywej roślinności na balkonie nie jest łatwym wyzwaniem. Wymaga wiele czasu i pielęgnacji, a ze względu na często dużą ekspozycję i oderwanie od “stałego” gruntu zmienne warunki atmosferyczne mogą okazać się nie do przejścia przez naturalne rośliny. W takim przypadku dobrą alternatywą okazuje się sztuczna roślinność, czyli kompozycja girland z zielonego bluszczu i pnączy. W outdoorowej aranżacji z powodzeniem sprawdzi się sztuczny bluszcz wiszący na ścianę balkonu.

Przykłady zastosowań sztucznych roślin

Poza wspomnianym sztucznym bluszczem i pnączami, które można zastosować w zwisających kompozycjach, oferta rynkowa przedstawia wiele rodzajów roślin. Bardzo popularnym działaniem projektowym we wnętrzach jest stosowanie zielonych ścian. Takie ściany można zaaranżować na kilka sposobów. Najprostszym będzie oczywiście użycie bluszczu podwieszonego na górze ściany. Bluszcz musi być na tyle gęsty, żeby pokryć ścianę w oczekiwanym poziomie. Sztuczne pnącza i girlandy można również zaplatać na podkonstrukcji przy ścianie, na przykład rozpiętych linkach lub przymocowanej kracie. Ściana może również zostać pokryta doniczkami, w których mocowane są poszczególne rośliny. W takie aranżacji polecamy użyć zestawu kilku różnych rodzajów roślin, dzięki czemu uzyskuje się zróżnicowany efekt wizualny.

Rośliny można aranżować w standardowy sposób, stojące w doniczkach. Producenci i hurtownie oferują niezliczoną ilość doniczek oraz kwietników, które mogą być świetną ozdobą wnętrza. Sztuczne rośliny pozwalają do wprowadzenia do pomieszczeń dużych okazów roślin, na przykład sztuczne drzewo. Więcej informacji na ten temat znajduje się we wpisie SZTUCZNE DRZEWO.

Utrzymanie dekoracji i kompozycji ze sztucznego bluszczu i girland we wnętrzu oraz na balkonie

Sztuczna roślinność w przeciwieństwie do naturalnych, żywych roślin nie wymaga tak skomplikowanej pielęgnacji. Nie ma potrzeby podlewania, przesadzania, nawożenia, przestawiania roślin. Dla dobrego, wizualnego odbioru aranżacji należy rośliny utrzymywać w czystości. Wystarczy je delikatnie odkurzyć lub przetrzeć.

Sztuczne rośliny dzięki trwałości materiału można mocować i układać na nieskończoną liczbę możliwości. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Roślinność jest świetną ozdobą wnętrz. Zachęcamy do wprowadzania sztucznego bluszczu na ścianę, kwiaty, pnącza i girlandy do swoich wnętrz.

Artykuły blogowe

Poznaj FLOSI.pl

Szeroki wybór dekoracji i akcesoriów
Darmowa dostawa dla zakupów od 400 zł
Bezpieczne transakcje przez Tpay i przelewy24
Doświadczona obsługa klienta

Zapisz się do newslettera

Bądź informowany o naszych najnowszych promocjach i nowościach na bieżąco!
Dostawy:
logo inpost
Obsługiwane płatności:
©2023 https://www.flosi.pl/ Wszelkie prawa zastrzeżone.